Strona główna » Aktualności » Pistolety Arex REX
Kontakt
  • Dariusz Choszczewski Gun Eagle Rusznikarnia
    Ul. Łęczysk 102, 07-410 Ostrołęka
    NIP: 7581271022
  • E-mail:gun.eagle@wp.pl
  • Telefon+48 884 179 640
  • Godziny działania sklepuSklep internetowy można odwiedzać 24h/dobę. Punkt sprzedaży: po umówieniu telefonicznym.

Pistolety Arex REX

Data dodania: 18-03-2019 Wyświetleń: 1685

Pistolet REX zero 1 to półautomatyczna konstrukcja z ulepszonym systemem Browninga oraz z lufą wykonaną z jednego kawałka stali. Klasyczna konstrukcja z odsłoniętym kurkiem oraz z systemem zabezpieczeń w stylu 1911. Szkielet pistoletu wykonano z aluminium lotniczego.

 

REX zero1 jest pistoletem z kurkowym mechanizmem uderzeniowym i szkieletem ze stopu aluminium 7075. Jest to pierwszy seryjnie produkowany słoweński pistolet, bazujący w dużej mierze na lubianym w siłach specjalnych tego kraju SIG P226 i wzorowanych na nim serbskich Zastawach serii CZ-99.

REX Zero1 oferowany jest w trzech wielkościach (S – Standard ze 108-mm lufą, CB – Combat i CP – Compact z lufą długości 98 mm), na amunicję 9 mm Parabellum, .40 S&W i 7.65 mm Browning (.32 Auto), z magazynkami od 15 do 20 nabojów, ze szkieletami w kolorze czarnym (GB), zielonym (FG) lub FDE i lufami kutymi na zimno. Chwyt pistoletu zaopatrzony jest w ergonomicznie ukształtowane, syntetyczne okładki.

REX Zero1 ma przyciski do zwalniania magazynka po obu stronach, obustronną dźwignię bezpiecznika i po lewej stronie szkieletu dźwignię zwalniania zamka z tylnego położenia, służącą również do zwalniania napiętego kurka bez strzału.

Słoweńskie pistolety cechuje wysoka niezawodność i jakość wykonania.

Konstrukcja została opracowana przez pracowników niewielkiej, 80-osobowej prywatnej spółki Arex z miasteczka Sentjernej. Przedsiębiorstwo do tej pory zajmowało się mechaniką precyzyjną i od kilku lat było poddostawcą komponentów do broni (w tym luf) i amunicji. Słoweńcy współpracują m.in. z belgijskim FN Herstal. Arex jest jego miejscowym przedstawicielem, odpowiedzialnym za serwisowanie używanych przez armię słoweńską 5,56-mm karabinków FN F2000 oraz FN SCAR-L (te ostatnie wykorzystywane są w niewielkiej liczbie przez miejscowe oddziały specjalne).

Przedstawiciele Arex zapowiadają stworzenie pistoletu bezkurkowego na polimerowym szkielecie, jak też karabinka automatycznego w układzie klasycznym, ideowo zbliżonego do FN SCAR. Ten pierwszy ma być gotowy za rok, na broń długą trzeba będzie jeszcze poczekać, na razie istnieje jedynie na ekranie komputera.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności